понедельник, 6 апреля 2020 г.


Практична робота №3
1.Розрахунок
ціни реалізації на готові
вироби. 
2.Складання калькуляційної
картки.

Практична робота №3

Тема. Розрахунок ціни реалізації на сировину, сум націнок.
Мета: навчитися застосовувати теоретичні знання при розрахунку ціни реалізації на сировину, сум націнок.

Приклад. В ресторан «Літо» завезли масло вершкове по 36,20 грн. за 1 кг, цукор-пісок по 8,20 грн. за 1 кг, олію соняшникову по 10,00 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 40%. Визначити продажну ціну завезених продуктів.
А) розрахунок продажної ціни 1 кг масла вершкового: 36,20 грн. – 100%   х грн.      – 40% х =  = 14,48 грн.
36,20 грн. + 14,48 грн. = 50,68 грн.
Б) розрахунок продажної ціни 1кг цукру-піску: 8,20 грн. – 100%    х грн.   – 40% х =  = 3,28 грн.
8,20 грн. + 3,28 грн. = 11,48 грн.
В) розрахунок продажної ціни 1 кг олії соняшникової: 10,00 грн. – 100%    х грн.     – 40%

І варіант

Задача 1. В кафе «Вир» надійшла яловича вирізка по 48,00 грн. за 1 кг, цибуля ріпчаста по 4,50 грн. за 1 кг, тваринний топлений жир по 7,20 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 30%. Визначте продажну ціну продуктів.
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________ ____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________

Задача 2. В шкільну їдальню завезли продукти: сметану 20% по 12 грн. за 1 кг, борошно пшеничне в/с по 3,20 грн. за 1 кг, крохмаль картопляний по 7,80 грн. за 1 кг. Визначте продажну ціну продуктів, якщо націнка підприємства становить 15%.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________

Задача 3. В ресторан надійшло 20 кг масла вершкового по 30 грн. за 1 кг, 18 кг масла Селянського по 32 грн. за 1 кг, 26 кг масла Вологодського по 34,80 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну 1 кг масла.
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________ ІІ варіант
Задача 1. В шкільну їдальню завезли борошно пшеничне по 3,80 грн. за 1 кг, цукор-пісок по 7,80 грн. за 1 кг, олію соєву по 9,80 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 12%. Визначте продажну ціну сировини.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________

Задача 2. Для виготовлення котлет Марічка на підприємство завезли свинину по 45 грн. за 1 кг, чорнослив по 36 грн. за 1 кг, масло вершкове по 42 грн. за 1 кг. Визначте продажну ціну сировини. Націнка підприємства – 20%.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________ Задача 3. В ресторан «Сяйво» поступило 50 кг борошна пшеничного в/с по 3,80 грн. за 1 кг, 80 кг борошна пшеничного І сорту по 3,50 грн. за 1 кг, 30 кг борошна пшеничного 2 сорту по 2,90 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну борошна пшеничного за 1 кг.
____________________________________________________________
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________


ІІІ варіант

Задача 1. В ресторан «Світязь» надійшла сировина: свинина по 52 грн. за 1 кг, масло вершкове по 32,20 грн. за 1 кг, молоко згущене по 28,40 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 42%. Визначте продажну ціну сировини.
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________ ____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________ Задача 2. В бар «Едельвейс» надійшли продукти: сир твердий «Російський» по 58 грн. за 1 кг, ковбаса копчена – 62 грн. за 1 кг, ковбаса напівкопчена по 56,20 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 50%. Визначте продажну ціну.
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
____________________________________________________________

Задача 3. На підприємство надійшло 100 кг цукру-піску по 8,20 грн. за 1 кг, 82 кг цукру-рафінаду по 8,40 грн. за 1 кг, 60 кг цукру-рафінаду пресованого по 8,60 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну 1 кг цукру.
____________________________________________________________ ____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
___________________________________________________________
Відповідь:___________________________________________________
             

Комментариев нет:

Отправить комментарий