четверг, 28 апреля 2022 г.

ГР 36 ТПБКВ з ОТ ТЕМА Приготування налисників

 

Приготування налисників


На підсмажену поверхню млинчика викладають начинку і загортають надаючи форми прямокутника або валика. Обсмажують з обох боків на розігрітій із жиром сковороді або листі до утворення рум’яної скоринки, ставлять в жарову шафу на 5–6 хв. Подають по 2 шт. на порцію. Налисники (млинчики з начинкою) з м’ясного або ліверного фаршу, печінки – поливають розтопленим вершковим маслом; із начинкою з кисломолочного сиру подають із розтопленим вершковим маслом, цукровою пудрою, сметаною, солодким соусом; із начинкою з вишень – із сметаною або цукровою пудрою; з начинкою з гарбуза – з цукровою пудрою; з начинкою з маку та меду – з медом або соусом шоколадним. 

Налисники (млинчики з начинкою) – відповідної форми, поверхня рівномірно зарум’янена, не підгоріла, золотистого кольору, консистенція – еластична, начинки – соковиті. Смак і запах приємні, властиві смаженому виробу з прісного тіста з начинкою.

Вироби з млинцевого тіста: млинчики, млинчики поліські, налисники з м’ясною, сирною, яблучною, вишневою, гарбузовою начинкою, джемом, повидлом або варенням, пиріг із млинчиків, пиріжки з млинчиків із різними начинками. 


Налисники з м’ясним, сирним, яблучним фаршем,  джемом, повидлом або варенням

Назва сировини

Кількість сировини (г)

Брутто

Нетто

Брутто

Нетто

Брутто

Нетто

1варіант

2 варіант

3 варіант

Млинчики

(напівфабрикат)

-

185

-

100

-

100

Фарш м’ясний з цибулею або фарш м’ясний з яйцем, або фарш м’ясний з крупою, або фарш м’ясний з крупою і яйцем, або начинка з яблук, або начинка з гарбуза

-

93

-

50

-

-

або начинка з сиру 

-

-

-

-

-

89

або джем, або повидло, або варення

-

-

50

50

-

-

Маса напівфабрикату

-

278

-

150

-

189

Маргарин столовий 

12

12

6

6

12

12

або кулінарний жир

10

10

5

5

10

10

Маса смажених налисників

-

250

-

135

-

170

Масло вершкове або маргарин столовий

10

10

5

5

10

10

або рафінадна

10

10

5

5

10

10

пудра 

 

 

 

 

 

 

або сметана

30

30

20

20

30

30

Вихід

 

 

 

 

 

 

з маслом або рафінадною пудрою

-

260

-

140

-

180

з сметаною

-

280

-

155

-

200

 

Приготування налисників. На підсмажену поверхню млинчика викладають начинку і загортають надаючи форми прямокутника або валика. Обсмажують з обох боків на розігрітій з жиром сковороді або листі до утворення рум’яної кірочки, ставлять в жарову шафу на 5-6 хв. Подають по 2 шт. на порцію. Налисники (млинчики з начинкою) з м’ясного або ліверного фаршу, печінки -  поливають розтопленим вершковим маслом; з начинкою з кисломолочного сиру подають з розтопленим вершковим маслом, або цукровою пудрою або сметаною або соусом солодким; з начинкою з вишень  – із сметаною або цукровою пудрою; з начинкою з гарбуза – з цукровою пудрою; з начинкою з маку та меду – з медом або соусом шоколадним. 

Млинчикам без начинки, надають форму трикутника. Їх відпускають з сметаною, або солодким соусом або джемом, повидлом, варенням.

Вимоги до якості. Млинчики без начинки – однакового розміру і товщини, добре пропечені, поверхня відповідно зарум’янена, золотистого або світло-коричневого кольору, не підгоріла, без тріщин і пухирців, консистенція м’яка, еластична. Смак приємний, ледь солодкуватий.

Налисники (млинчики з начинкою) – відповідної форми, поверхня рівномірно зарум’янена, не підгоріла, золотистого кольору, конситенція – еластична, начинки – соковита. Смак і запах приємні, властиві смаженому виробу з прісного тіста з начинкою. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий