четверг, 29 сентября 2022 г.

ГГ 46 ТПКВХП ТЕМА Виготовлення оздоблень з шоколаду

Виготовлення оздоблень з шоколаду 

Шокола́д – кондитерський виріб, на основі масла какао, що є продуктом перероблення какаобобів – насіння шоколадного дерева, яке містить теобромін      і     кофеїн.        Виріб          отримав      широке розповсюдження по усьому світу, його часто використовують у кондитерському виробництві. Шоколад входить до складу тортів, тістечок, печива, мусів та інших кондитерських виробів.

Шоколад – незамінний компонент для оздоблення кондитерських виробів, він надзвичайно різноманітний за формами й видами. Оскільки це дорогий продукт, його слід використовувати дуже акуратно. Промисловість випускає молочний, чорний і білий шоколад; у формі плиток, дропсів, крихти, густої пасти.

Для приготування кондитерських виробів використовуються чотири основні види шоколаду: кувертюр, кулінарний шоколад, столовий або десертний шоколад, а також помадку із шоколадним смаком (рис. 4.1.8.1).

Основні види шоколаду для приготування

                                                             кондитерських виробів

  

Кувертюр – найкращий і найдорожчий сорт із високим вмістом масла какао, яке надає шоколаду неповторний смак і аромат. У правильно розтопленого кувертюра гарна глянсувата поверхня.

Кулінарний шоколад буває різних сортів: його якість залежить від вмісту в ньому масла какао, що впливає й на смак, і на колір, і на щільність продукту. Кулінарний шоколад знаходить різноманітне застосування, він дешевший ніж кувертюр і підходить для приготування всіх виробів із шоколадними компонентами.

Столовий, або десертний, шоколад містить менше масла какао, але в нього чудесний смак. Він зручний у роботі, однак коштує досить дорого. Цей сорт краще використовувати для приготування обливного печива, особливих десертів або цукерок ручної роботи. У розплавленому виді досить густий, тому гладке глазуроване покриття з нього не вийде.

Шоколадна помадка насправді містить так мало масла какао, що чи навряд має право називатися шоколадом. У неї менш приємний смак, чим в інших видів шоколаду, фактура м’яка й досить жирна. У готової помадки є переваги – нею зручно користуватися, та й коштує вона дешевше. Готова помадка підійде для приготування будь-яких виробів із шоколадними компонентами.

                


        Шоколад      буває      трьох      видів:      чорний

(напівсолодкий), молочний і білий. Чим чистіший шоколад, тим він твердіший і відрізняється більш вираженим гіркуватим смаком. Молочний шоколад самий м’який і солодкий. Білий, що містить тільки масло какао без додавання темних його часток, не має виразного смаку. 

 

Корисно знати

Восени 2017 р. у Шанхаї всесвітньо відомий швейцарський виробник шоколаду Barry Callebaut представив новий вид шоколаду – рожевий шоколад Ruby. Назва шоколаду походить від рубінового кольору плодів какао, з яких виготовляють цей шоколад. Сам шоколад має натуральний рожевий колір, насичений ягідний смак і легку кислинку. У ньому не міститься ніяких штучних барвників і ароматизаторів. Це четвертий вид шоколаду, відкритий після чорного, молочного та білого. Останній, до речі, з’явився в 1930 році.  

На презентацію четвертого виду шоколаду компанія Barry Callebaut запросила представляти чотирьох всесвітньо відомих кондитерів: Martin Diez з Франції, Marijn Coertjens з Бельгії, Janice Wong з Сінгапуру і Дінару Касько з України.

          

 

Для оздоблення кондитерських виробів шоколад використовується в розтопленому і затверділому вигляді. Розтоплений шоколад використовують для створення візерунків за допомогою корнетика або для глазурування. Затверділий шоколад використовують у вигляді фігур, стружки, крупки. Види прикрас із шоколаду показані на рис. 4.1.8.2. 

Проблеми, що виникають при роботі з шоколадом і їхні причини

Проблема

Причина

Поява білого нальоту або пігментів на поверхні шоколаду 

При темперуванні можлива поява білого нальоту або пігменту на поверхні шоколаду, що є наслідком недотримання умов при наповненні форм ( вони могли бути занадто гарячими). Інша причина – знаходження при несприятливій температурі, перепад температур, підвищена вологість.

Поява тріщин на поверхні шоколаду

Форми зазнали різкого перепаду температур. Не ставити шоколад у формах відразу у

холодильник. Не охолоджувати шоколад до дуже низьких температур.

Загущення шоколадного покриття при глазуруванні

Надмірна кристалізація покриття. Необхідно підвищити температуру у приміщенні. Якщо верхній шар покриття стає напівматовим необхідно додати невелику порцію покриття, нагрітого до температури 50°С для чорного покриття і 40–45°С – для молочного. Якщо покриття занадто остудилося його необхідно протемперувати повторно (перед цим шоколад має плавитися 3–4 години).

Труднощі при вийманні з форми

Темперування не пройшло усі стадії. Необхідно перевірити відповідність температурного режиму. Шоколад для заливання форм має бути досить рідким. Звернути увагу на охолодження заповнених шоколадом форм.

Матові сліди на поверхні вийнятих із форм виробів

Форми переохолоджені. Заповнення форм здійснюється при температурі повітря 20–25°С.

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий